KÄSIKIRJOITUS       
MUSIIKKI           
LAULUJEN SANAT       


MUSIIKIN JOHTO JA PIANO

ORKESTERI JA KUORO

KUORON HARJOITTAMINEN




LIIKUNTAKOREOGRAFIAT

HAKASIRKUSLAISTEN OHJAUS

LAVASTUS

PUVUSTUS

MASKEERAUS


TARPEISTONHOITAJAT

TEKNIIKKA


MAINOSKUVAT

GRAAFIKKO

APULAISOHJAAJA

OHJAUS

TUOTANTO

ESITYSOIKEUDET

Ritva Holmberg
Jukka Linkola
Jukka Virtanen


Marja-Liisa Hilander-Tereska ja Noora Vuorenmaa

Hyvinkään koulujen opiskelijoita ja opekuoro välkky

Marja-Liisa Hilander-Tereska, Kirsi Holmala, Minna Hyttinen, Laura Ilvesoksa, Susanna Vesa ja Noora Vuorenmaa


Carita Kytömäki

Tiina Laine ja Mirja Tuomi

Tiina Alapaattikoski, Mauri Mikkola ja Heidi Turunen

Salla Vaaralahti, Anne Laiho ja Ulla Korhonen

Jonna Härkänen, Siri Jaakkonen, Alli Kaila, Karoliina Laakso, Sanni Mäki-Rajala, Silja Pesonen ja Elsa Tolvanen

Julia Forsberg, Alma Ohramaa ja Sonia Reijonen

Viljami Peltola ja Pietari Similä / Hyvinkääsali, Fabian Mäkilä, Eero Sytelä

Jade Silpo

Asta Nykänen

Sonia Reijonen

Laura Tsutsunen

Kulttuuriseura Vilkastus ry. ja Hyvinkääsali

Näytelmäkulma




HENKILÖT
Peter Pan
Leena
Jukka
Mikko
Rouva Kultanen
Herra Kultanen
Nanna
Tiikerililja
Helinä-keijun ääni

Kadonneita poikia 
Hoikka
Totteli
Piikki
Pörrö
Ensimmäinen kaksonen
Toinen kaksonen

Merirosvoja 
Kapteeni Koukku
Vahva
Kiero
Sönkkö
Mullins

Lontoolaisia

Erik Kirvesmäki / Viivi Nissinen
Siiri Usmi / Ella Pietilä
Onni Pusa
Casper Saarela
Carita Lehto
Juho Lehto
Timo Ohramaa
Julia Forsberg
Sonia Reijonen


Helena Kokko
Jade Silpo
Aada Åström
Henriikka Rautanen
Heikki Kurkijärvi
Veikko Kurkijärvi


Juha Koivula
Eetu Jokinen
Mirjami Ojala
Roope Mäkelä
Alma Ohramaa

Sauna Ajoudani, Mikael Ajoudani, Siri Jaakkonen, Alli Kaila, Iida Kuparinen, Silja Pesonen, Saara Rantanen



ORKESTERI
Viulu: Unna Jahnukainen, Fiia Suomi, Onni Tiukkanen / Kontrabasso: Anton Rajamäki / Sello: Eevi Oja, Iisa Vainikainen / Klarinetti: Mariia Kiiskinen, Valpuri Mäkinen, Nea Åberg / Huilu: Tommi Korpelainen, Ida-Maria Kouhia, Emmi Kuri, Janica Nieminen / Saksofoni: Selma Elomaa, Juho Palonen / Koskettimet: Saana Jäntti /Lyömäsoittimet: Laura Ilvesoksa ja Ilona Lindgren

KUORO
Kadonneet pojat / Puolimatkan koulu: Eerika Autero, Lotte Borremans, Noël Desroches, Siiri Elomaa, Pinja Häkkinen, Jemina Järvinen, Aino Ketola, Jasper Kinnunen, Jose Kinnunen, Matilda Lindström, Olivia Manninen, Tuomas Mulari, Venla 0llila, Ava Peltomäki, Oliver Robi, Iina Saarelainen, Minea Sivula

Merirosvot / Hyvinkäänkylän koulu: Fanny Anttila, Senni Eskelinen, Sanni Haukka-aho, Sisi Huttunen, Konsta Kerman, Emilia Kivistö, Aino Koskelainen, Maija Kuisma, Minea Outinen, Sonja Peevo, Sara Talka, Elina Valtonen, Ninni Åberg

Meren väki / Tapainlinnan koulu: Leo Heikkilä, Essi Heino, Felix  Honkaniemi, Mimmi Härkönen, Tilta Immonen, Iida Isotupa, Neela Jakonen, Saana Kalmi, Vilma Kettunen, Leevi Kopposela, Janessa Kukkonen, Aada Lehisalo, lisa Niininen, Ella Pulkkinen, Nika Riikonen, Tilda Päivärinta, Jonna Salonen

Intiaanit / Martin koulu: Verna Haapala, Julia Herva, Selina Mantila, Nella Koskinen, Katri Laukkanen, Oona Myllymäki, Neea Perkiä, Quoc Nguyen, Olivia Näveri, Aina Salonen, Aino Tonteri

Hyvinkään yläkoululaisia: Mia Luoto, Anna Mäkelä, Suvi Piironen, Otto Pippuri, Kaewprakod Preedawan, Ida Rönnqvist, Miisa Salento

Hyvinkään lukioiden opiskelijoita: Vilma Honkanen, Siri Jaakkonen, Ilona Kokko, Aino Kontiainen, Iida Kuparinen, Sanni Mäki-Rajala, Pekko Rauhala, Elsa Tolvanen, Ella Valima

Opekuoro Välkky: Sanna Ajoudani, Maaret Barbieri, Johanna Bisi, Outi Forsberg, Kirsi Holmala, Päivi Jalava, Hannaleena Korhonen, Suvi Riihimäki, Susanna Velama

HAKASIRKUS

Mikä-mikä-maa / Pyörät, 1. miehitys: Henna Juola, Viivi Korhonen, Milla Kuitunen, Iiris Lindfors, Mariela Matikainen, Lotta Riikonen, Eerika Saijonkivi, Iiris Tuomi

Mikä-mikä-maa / Pyörät, 2. miehitys: Tilda Kemppainen, Neea Kontio, Tinja Kyöstilä, Viivi Laitinen, Annika Lindström, Anni Mielikäinen, Siiri Pallanza-Lundén, Amalia Stenberg, Sonja Tarkiainen

Merirosvojen laulu / Merirosvot kankailla, 1. miehitys: Elsa Leppälä ja Fanni Pitkänen, 2. miehitys: Elsa Mattila ja Amalia Stenberg

Taistelu / Taistelupari: Moona Hietala ja Kreetta Moisio

Kauniin kuoleman maa
Rengas, 1. miehitys: Alisa Laakso, 2. miehitys: Ruut Pitkänen

KIITOS
Kassu Halonen, Maija Karppinen, Benita Kivistö, Sanna Koskivirta, Aku Koukuntekijä, Outi Raatikainen, Sanna Syvänen, Sami Uusheimo, Marja Vaaralahti, Aamutuulen päiväkoti ja opetusyksikkö, DanceArt, Hyvinkään keskushammashoitola, Hyvinkään musiikkiopisto, Hyvinkään Ponteva, Kenttäkadun, Nopon ja Touhula Ilonan esiopetus, Tapainlinnan koulu, narikanhoidosta vastaavat vanhempainyhdistykset ja luokkatoimikunnat